Program na podporu zdraví válečných veteránů

Ústřední vojenská nemocnice zabezpečuje a poskytuje válečným veteránům 2. světové války i novodobým válečným veteránům, případně jejich manželkám nebo vdovám komplexní péči. Konkrétní služby naleznete v jednotlivých sekcích v levém menu.

 

Ondráš zahrál pro radost veteránům i pacientům

Radost, úsměvy na tvářích, spokojenost v nemocnici? Že to zní přehnaně optimisticky? Když přijede Vojenský umělecký soubor Ondráš do ÚVN, je to možné. Mohli jsme se o tom přesvědčit v úterý 19. června. Vojenská cimbálovka přijela potěšit nejen válečné veterány, ale všechny, kdo se chtěli pobavit, zanotovat si, a alespoň na chvíli zapomenout na bolesti a nemoci. V altánu zněly známé lidovky vonělo to grilovanými klobásami a všude se nesla dobrá nálada.

Číst dál...

 

Kdo je válečný veterán?

Osvědčení válečného veterána vydává Ministerstvo obrany ČR dle zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech.

 

Preventivní vyšetření

Včasný záchyt možného zdravotního problému významně zvyšuje šanci na rychlejší a úspěšnou léčbu, mnohdy dokáže rozvoji choroby zabránit. Prevenci zajišťujeme v rámci Programu ÚVN na podporu zdraví válečných veteránů.

 

Ambulantní péče

Program Zelená cesta Objednávání k odborné ambulantní péči je zajištěno programem Zelená cesta.

 

Psychologická poradna pro válečné veterány

Poskytuje psychologickou pomoc a podporu vojákům, kteří se v minulosti účastnili válečných operací nebo zahraničních misí. Pomáhá vyrovnat se s negativními prožitky z válečných konfliktů a život ohrožujících situací, se kterými se během zahraničních misí nebo po návratu setkali. Poradna pracuje nejen s válečnými veterány, ale také s jejich blízkými.

 

Následná péče a sociální služby

Není–li nutná hospitalizace na specializovaném pracovišti, avšak zdravotní stav pacienta vyžaduje pravidelnou zvláštní péči, poskytuje ÚVN následnou péči na Oddělení dlouhodobé péče, nebo v Domově Vlčí mák.

Oddělení dlouhodobé péče  Domov Vlčí mák