Program na podporu zdraví válečných veteránů

Ústřední vojenská nemocnice zabezpečuje a poskytuje válečným veteránům 2. světové války i novodobým válečným veteránům, případně jejich manželkám nebo vdovám komplexní péči. Konkrétní služby naleznete v jednotlivých sekcích v levém menu.

 

Veteráni na výletě v zoo v rekordním počtu

Páteční zářijové dopoledne patřilo výletu klientů Domova Vlčí mák v doprovodu personálu a dobrovolníků ÚVN, kteří tento výlet zajistili. Společně se vypravili na výlet do pražské ZOO. Klienti z Domova Vlčí mák mohli tak i se svými doprovody sledovat slony, žirafy, indonéskou džungli, lední medvědy a další rozmanitou faunu v ZOO Praha.

Vybavily se jim vzpomínky na dřívější doby, kdy chodívali do ZOO s rodinami, a porovnávali, co všechno je v ZOO nyní nového a zajímavého. Poblíž lanovky u výhledu na Prahu si vzájemně ukazovali svá oblíbená místa a při pohledu na barvy počínajícího podzimu vzpomínali na malebná zákoutí Stromovky i dalších míst a vybavovali si romantické chvilky svého mládí. Mezi dobrovolníky byl i odborník na šelmy, který vystudoval etologii, a mohl tak klientům přiblížit zajímavosti o chování zvířat. Při výletu trávili čas s klienty také firemní dobrovolníci z Hewlett Packard.

Číst dál...

 

Kdo je válečný veterán?

Osvědčení válečného veterána vydává Ministerstvo obrany ČR dle zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech.

 

Preventivní vyšetření

Včasný záchyt možného zdravotního problému významně zvyšuje šanci na rychlejší a úspěšnou léčbu, mnohdy dokáže rozvoji choroby zabránit. Prevenci zajišťujeme v rámci Programu ÚVN na podporu zdraví válečných veteránů.

 

Ambulantní péče

Program Zelená cesta Objednávání k odborné ambulantní péči je zajištěno programem Zelená cesta.

 

Bezpečné místo

Anonymní konzultace a poradenství v problematických životních situacích.

 

Psychologická poradna pro válečné veterány

Poskytuje psychologickou pomoc a podporu vojákům, kteří se v minulosti účastnili válečných operací nebo zahraničních misí. Pomáhá vyrovnat se s negativními prožitky z válečných konfliktů a život ohrožujících situací, se kterými se během zahraničních misí nebo po návratu setkali. Poradna pracuje nejen s válečnými veterány, ale také s jejich blízkými.

 

Zdravotně sociální služby - oddělení Humanitní služba ÚVN

Poskytuje válečným veteránům v ambulantní či lůžkové péči ÚVN komplexní sociální poradenství a zajišťuje vhodnou následnou zdravotně – sociální terénní či lůžkovou péči navazující na hospitalizaci v ÚVN. V případě potřeby, zprostředkuje přijetí na lůžka následné péče ÚVN a žádosti o přijetí eviduje.

 

Domov Vlčí mák

Domov Vlčí mák zahrnuje dva typy sociálních pobytových služeb dle zákona 108/2006 Sb., domov pro seniory a domov se zvláštním režimem.

Domov péče o válečné veterány

Válečným veteránům je v domově  poskytováno bydlení, strava a služby spojené s pobytem. Přijetí a pobyt  válečných veteránů  se řídí zákonem č. 170/2002 Sb. o válečných veteránech. Výše a způsob úhrady je stanoven dle Vyhlášky  č.191/2005 Sb.