Domov Vlčí mák trvale poskytuje lidem s demencí nejvyšší kvalitu péče. Potvrdil to také úspěšně absolvovaný audit, který  zde uskutečnila koncem června Česká alzheimerovská společnost o.p.s. V těchto dnech obdržela ÚVN oficiální rozhodnutí o udělení certifikátu Vážka s platností na 24 měsíců.

Certifikát Vážka® uděluje Česká alzheimerovská společnost, o.p.s provozovatelům zařízení poskytujících kvalitní služby pro lidi s demencí. Certifikát je udělován na základě výsledků auditu v daném zařízení. Auditovány jsou všechny oblasti a kritéria definované v dokumentu Kritéria hodnocení kvality Vážka.

V slunečný srpnový pátek se patnáct druhoválečných veteránů z Domova Vlčí mák a z Domova pro válečné veterány, vydalo i se svými doprovody z řad zaměstnanců Domova Vlčí mák a dobrovolníků, na výlet do centra města. Putování začalo na Dvořákově nábřeží a pokračovalo kolem Rudolfina až přes Karlův Most na Kampu k Werichově vile.

Vrchní sestrou byla pro zpestření na ostrově Kampa vyhlášena soutěž o hledání „Pomníku mýdla“. Tento pomník připomíná prádelnu barona Wendlingera, zaniklou v roce 1659.

V pátek 21. června se druhováleční veteráni a jejich doprovod z řad zaměstnanců Domova Vlčí mák, rodinných příslušníků veteránů a dobrovolníků vydali na cestu parníkem obdivovat krásu  pražských památek a užít si slunečného dne. Na parníku nás plulo celkem 68 osob, což je neuvěřitelný počet.

Veteráni obdivovali památky: Pražský hrad, Národní divadlo, Rudolfinum, Vyšehrad a mnohé další a vzpomínali na zážitky spojené s těmito místy.  Příjemné bylo občerstvení kávou a zmrzlinou na palubě lodi. Plavba letos trvala celé dvě hodiny.

Poslední červnový pátek  se veteráni z Domova Vlčí mák potkali s vnučkou Jaroslava Seiferta,  MUDr. Klárou Seifertovou, kterou vrchní domova Bc.Jana Zoufalá pozvala na pravidelné páteční setkání s kulturou.

Veteráni se mohli podívat na Nobelovu cenu, kterou za literaturu získal Jaroslav Seifert v roce 1984 jako jediný český spisovatel, a viděli také nepublikované fotky ze soukromí Jaroslava Seiferta. Dozvěděli se, jak laskavý muž to byl, tak milý jako jeho verše.

Básníkovy vnučky  se mohli veteráni doptat na cokoli ze života Jaroslava Seiferta.

V loňském roce dobrovolnice Kristýna zařadila klienty Domova Vlčí mák do projektu Postcrossing aneb pohledy spojují svět. Od té doby dostávají klienti Domova Vlčí mák pozdravy z celého světa od jiných seniorů, válečných veteránů, studentů a dalších osob.  
„Nové pohledy si s klienty čteme a prohlížíme vždy v pátek odpoledne před pravidelnou kulturní aktivitou a všem dělají velkou radost,“ oceňuje nápad vrchní sestra Domova Vlčí mák Jana Zoufalá.

Nejteplejší červnovou středu se v nové společenské místnosti Vlčího máku setkali druhováleční veteráni a studenti primy a sekundy Gymnázia Jana Keplera. Studenti hovořili s veterány o druhé světové válce, ale také o nadcházejících prázdninách a svých plánech na léto. Studenti ocenili výborný zákusek, který jim senioři ráno připravili v rámci pravidelné aktivity.

Druhou červnovou středu odpoledne k nám do nemocnice opět  zavítal na pozvání Domova Vlčí mák Vojenský umělecký soubor Ondráš, aby potěšil nejen válečné veterány, ale všechny, kdo mají rádi pohodu při cimbálové muzice.  Posluchači zaplnili altán a společně s muzikanty si pobrukovali, zpívali, pohupovali se do rytmu a všichni pospolu se těšili z příjemné hudby. Pro klienty Domova Vlčí mák je to vždy událost mimořádně vítaná, příjemně se baví, zapomenou na neduhy, zavzpomínají na mladá léta, zazpívají si známé melodie a pokaždé panuje skvělá nálada.