Informace pro studenty

A) Informace pro studenty studující nelékařské obory (VOŠ, SZŠ, VOŠZ, školy a univerzity ošetřené rámcovou smlouvou) a studenti studující lékařské obory a vykonávají ošetřovatelskou praxi (2. ročník LF):

 1. Student osloví vrchní sestru pracoviště ÚVN, kde chce praktikovat a požádá o umožnění praxe vyplněním žádosti (ke stažení pod textem). Praxe studentů může být realizována na většině odborných oddělení a klinik ÚVN. Kontakty na vrchní sestry a vedoucí pracovníky daných oborů jsou uvedeny na webových stránkách www.uvn.cz. Vrchní sestra žádost posoudí a dle možností pracoviště studentovi vyhoví či nevyhoví. Je výhradně v kompetenci vrchní sestry, aby zhodnotila provozní možnosti pracoviště a souhlas či nesouhlas s praxí vyjádřila.
 2. V případě získání souhlasu student řádně vyplní žádost (proklik na formulář - příloha emailu), zašle ji k podpisu vrchní sestře. Žádost posílá minimálně 4 týdny před předpokládaným termínem praxe. Následně obdrží z oddělení vzdělání další informace:
  • V případě, že se školou/fakultou má nemocnice uzavřenou rámcovou smlouvu, dostaví se student 1. den praxe na oddělení vzdělávání k zaškolení na BOZP a PO a obdrží identifikační kartičku platnou pro daný termín praxe
  • V případě, že se školou/fakultou nemá nemocnice uzavřenou smlouvu, dostane další informace ohledně smlouvy. Smlouva musí být podepsaná nejprve školou a k podpisu do ÚVN zaslaná minimálně týden před termínem praxe.

Ke stažení:

  document Žádost o umožnění praxe pro studenta (36 KB)

Kontakt


Mgr. Miluše Bělíková
+420 973 208 409
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Specializační stáže a stáže v rámci svého celoživotního vzdělávání 

B) Informace pro stážisty studující některý z oborů specializačního vzdělávání nebo žádající o stáž v rámci svého celoživotního vzdělávání (tyto stáže jsou placené):

 1. Stážista osloví vrchní sestru pracoviště ÚVN, kde chce praktikovat a požádá o umožnění stáže. Kontakty na vrchní sestry a vedoucí pracovníky daných oborů jsou uvedeny na webových stránkách www.uvn.cz. Vrchní sestra žádost posoudí a dle možností pracoviště stážistovi vyhoví či nevyhoví. Je výhradně v kompetenci vrchní sestry, aby zhodnotila provozní možnosti pracoviště a souhlas či nesouhlas s praxí vyjádřila.
 2. V případě získání souhlasu stážista řádně vyplní žádost. Pokud žádá o stáž v rámci specializačního vzdělávání, vyplní žádost (ke stažení pod textem) v případě celoživotního vzdělávání rovněž vyplní žádost(ke stažení pod textem) . V obou případech ji vyplněnou zašle k podpisu vrchní sestře. Žádost posílá minimálně 4 týdny před předpokládaným termínem praxe. Na základě odsouhlasené žádosti je třeba před započetím stáže uzavřít trojsměrnou smlouvu – ke stažení níže:
  • Řádně vyplněnou smlouvu podepíše ve trojím provedení nejprve stážista a jeho zaměstnavatel a poté ji zaměstnavatel nebo stážista pošle nebo osobně donese do nemocnice k podpisu
  • den stáže se stážista nejprve dostaví na oddělení vzdělávání k zaškolení na BOZP a PO a obdrží identifikační kartičku platnou pro daný termín praxe 

Ke stažení:

  document Žádost o umožnění specializační stáž (38 KB)

  document Žádost o umožnění stáže v rámci celoživotního vzdělávání (38 KB)

  pdf Ceník stáží a exkurzí (126 KB)

 

Kontakt

Odborná referentka
Vladimíra Sládková
+420 973 208 173
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.