A7 Umístění: budova A, vchod A7, přízemí

Oddělení zajišťuje péči o pacienty s širokým spektrem onemocnění z oboru kardiologie, gastroenterologie i všeobecné interny.

Oddělení  zajišťuje péči o pacienty s celým spektrem kardiologických  častečně i angiologických akutních onemocnění, včetně stavů vyžadujících přístrojovou orgánovou podporu, jako je umělá plicní ventilace, v rámci oběhových podpor disponujeme přístrojem pro balonovou intraaortální kontrapulzaci. Pracoviště je součástí Kardiovaskulárního centra po dospělé zřízeného v ÚVN od konce roku 2009. V rámci pracoviště poskytujeme také  péči v oblasti akutních stavů ve vnitřním lékařství se specializací na gastroenterologii, hepatologii, diabetologii a problematiku umělé výživy. Od dubna 2009 jsou lůžka oddělení součástí Diabetologického centra (DC) Interní kliniky ÚVN. Oddělení úzce spolupracuje s Endoskopickou jednotkou Interní kliniky, odděleními Chirurgické kliniky a dalšími jednotkami intenzivní péče v ÚVN.

Naše služby poskytujeme především pro nemocné z rozšířené spádové oblasti zahrnující oblast Prahy 6 a části Středočeského kraje, v případě potřeby také pro pacienty bez omezení spádovosti, vždy podle základního onemocnění a aktuálních kapacitních možností.

Vybavení:
Oddělení disponuje 9 lůžky, 7 lůžek je vybaveno pro poskytování komplexní intenzivní i resuscitační péče. Oddělení je vybaveno moderním monitorovacím systémem Philips. Dále stanice disponuje třemi servoventilátory IV. generace Hamilton G5 a je vybavena přístrojem pro kontinuální hemoeliminaci Aquarius.

Kontakty:

Staniční lékař: MUDr. Pavel Sedloň, Ph.D.
Staniční sestra: Bc. Hana Hegnerová
Lékaři: MUDr. Karolina Broulíková, MUDr. Ondřej Piskač,
MUDr. Ondřej Kučerka

 

HOT- LINE akutní výkony: tel: 606 670 114, 973 203 043
Pracovna sester: tel: 973 203 043
Pracovna lékařů: tel: 973 203 051
e-mail: mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.