Připravované události ÚVN v období od 25. února do 1. března 2019:


„Aby antibiotika léčila“: účinné a bezpečné podávání antibiotik

Termín konání: 27. 2. 2019 od 10.30 hod.

Místo konání: ÚVN, Klinika infekčních nemocí 1. LF UK a ÚVN, posluchárna kliniky, pavilon E7 (U Vojenské nemocnice 1200, Praha 6)


Vážení,

přijměte pozvání do ÚVN na tiskovku „Aby antibiotika léčila“ pořádanou Klinikou infekčních nemocí. Tiskovka se uskuteční 27. 2. 2019 od 10. 30 v posluchárně kliniky, pavilon E7. Bude věnována tématu účinného a bezpečného používání antibiotik (ATB) a především bližšímu představení činnosti stacionáře pro parenterální antibiotickou terapii (OPAT). Součástí bude také křest právě vycházející monografie „Antibiotika v klinické praxi“,  dále své zkušenosti s ATB léčbou přiblíží jedna z pacientek, v závěru bude v laboratořích předvedena ukázka procesu vyšetření citlivosti k antimikrobním preparátům.

Program:
 
10.30 zahájení – posluchárna Infekční kliniky (E5)
Léčba ATB:  historie - současnost
Představení programu OPAT - Stacionář pro parenterální ATB léčbu
Zkušenosti pacientky s léčbou ATB
Křest knihy
Prostor pro dotazy
11.20 ukázka procesu laboratorní diagnostiky (laboratoře E3)


Účast prosím potvrďte na mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně na tel. 973 208 529, 602 308 555.

Mgr. Jitka Zinke, tisková mluvčí ÚVN

Program OPAT - stacionář pro parenterální ATB léčbu
Stacionář pro parenterální antibiotickou léčbu (OPAT- z anglického Outpatient Parenteral Antimicrobial Therapy) je relativně nové pracoviště Kliniky infekčních nemocí ÚVN, je k dispozici pro všechna oddělení a ambulance ÚVN. Jeho hlavním úkolem a cílem je  zejména zkrácení doby hospitalizace u pacientů, kteří jsou klinicky stabilní, avšak nadále vyžadují aplikaci antibiotik v infuzi nebo nitrosvalovou injekcí (tzv. parenterálně; u některých pacientů je možno zahájit terapii tímto způsobem bez předchozí hospitalizace). O výběru pacientů, diagnózách vhodných pro tento způsob ATB léčby a také o tom, jak je péče o pacienta organizována, se dozvíte na tiskovce 27. 2. 2019.