ÚVN nabízí personálu, pacientům i rodinným příslušníkům duchovní službu. Pro pacienty se tak děje zpravidla při vstupním pohovoru s ošetřovatelským personálem. Pro personál mj. na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Každý má právo si službu duchovního vyžádat, přijmout či odmítnout.

 

Kaplan ÚVN
pplk. ThLic. Mgr. Tomáš Mlýnek
+420 973 208 262, 724 587 712
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Obrázek kontaktu

 

Kdo jsme?

Jsme duchovní dvou různých křesťanských denominací. Sdílíme společné a stále hledáme, co spojuje. Jsme tu pro vás, pro všechny, pro toho, kdo právě čtete tuto vizitku a pro každého, kdo přichází do kontaktu s naší nemocnicí bez ohledu na to, zda v ní pracujete, léčíte se, někoho zde navštěvujete nebo jen procházíte.

Jsme součástí týmu, kde se učíme od sebe navzájem díky vlastní odlišnosti a rozmanitosti. Každý přináší svůj pohled, stejně tak i my. Společně se snažíme, aby naše nemocnice byla místem nejen s lidskou tváří, ale i s lidským přístupem. Svou prací dotváříme společně s kolegy mozaiku lidského života tak, aby zůstala pestrá, rozmanitá a otevřená k jinakosti, pestrosti a svobodě.

O co se opíráme?

Jsme součástí týmu naší nemocnice, která rozumí tomu, že člověk není jen tělo a v respektu k celistvosti a důstojnosti každého nabízí péči i o spirituální, duchovní a hodnotovou stránku každé lidské bytosti. Důstojnost člověka a úcta k životu jsou jedny z mnoha hodnot, o které se ve své práci opíráme. Opíráme se o to, že každý jsme velmi pestrou a rozmanitou bytostí s právem na svou vlastní cestu, nesoucí v sobě obraz svého Stvořitele.

Jsme neseni křesťanskou tradicí. Její bohatství je nám oporou při setkávání s druhými, ve společném sdílení jejich vlastní cesty v úctě k jejich jinakosti a pestrosti. Ctíme osobní svobodu každého člověka a vnímáme ji jako velký dar, se kterým se sami učíme zacházet. Tuto svobodu se snažíme také chránit formou mlčenlivosti, vždy s vědomím křehkosti a originality každé lidské existence postavené na pojetí života jako daru.

Co můžeme nabídnout?

Nabízíme možnost setkání, rozhovoru, doprovázení, tak, jak je to ve vaší situaci možné. Nabízíme setkání člověka s člověkem, vedené v partnerském dialogu sobě rovných lidí. Nabízíme mnohaletou zkušenost v práci s lidmi, jejich doprovázením od chvíle narození až do smrti. Nabízíme možnost modlitby, meditace, požehnání, svátostí, četby Písma či společné nalezení vaší vlastní formy rituálu naplňující specifickou spirituální či duchovní potřebu. Nabízíme možnost podpory, vlastní duchovní a odbornou zkušenost, a to vše nesené nadějí, stěžejní hodnotou provázející působení nemocničního kaplana. 

 

Mše svatá

Mše svatá je sloužena pro veřejnost každý čtvrtek v 15:00. 

 

Kaple ÚVN